Drogie pierwszaki!
Zanim sprawdzicie, o czym chcę Wam przypomnieć w tym tygodniu, posłuchajcie piosenki:
A teraz powiedzcie- czy ta piosenka trochę jest o was? Bolą Was ręce, nogi...? Jesteście zmęczeni zdalnym nauczaniem, katechizowaniem, życiem? Pewnie sporo na ten temat mogliby mi powiedzieć wasi rodzice. 
W tym tygodniu jednak mamy sporo powodów do radości!
Obchodzimy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Świętego papieża, który uwielbiał śmiać się i żartować. Poszukajcie w Internecie, gazetach, książkach zdjęć uśmiechniętego papieża z Polski i naśladujcie go jak najczęściej!
W niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wstępuje do nieba, a jednak pozostaje z nami aż do skończenia świata. Ta uroczystość przypomina nam o tym, że na każdego z nas Jezus oczekuje z ogromną tęsknotą. Spotykajcie się z Nim w tym tygodniu jak najczęściej! Jak? Módlcie się codziennie...
I jeszcze jedno zadanie na ten tydzień: posłuchajcie piosenek Małego TGD oraz Arki Noego. One pomogą Wam zachować radość, ale też modlić się. Ciekawa jestem, która z piosenek spodoba Wam sie najbardziej...
 "Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie." (Mt 5,12)
A. Boruch