Dzień Dobry!

Zaczynamy kolejny tydzień zdalnej pracy 11-15.05.2020 r.

Kontakt z rodzicami i uczniami klasy 2b jest nadal przez stronę internetową szkoły oraz kontakt telefoniczny, można też wysyłać prace mms lub na pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczniowie objęci opieką logopedyczną mogą korzystać z ćwiczeń proponowanych w zakładce „Logopeda”.

Można zalogować się na stronie i wziąć udział w konkursie dyktanda pl. Informacje szczegółowe na stronie szkoły w ogłoszeniu „Ortografia nie jest trudna”. Zachęcam.

Język polski

Przeczytaj ze zrozumieniem  tekst „Asy z naszej klasy ” str. 34-35 i wykonaj ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń str.  66-69. Wykonane ćwiczenia służą nauce tworzenia opisu postaci. Twoja praca twórcza na ocenę będzie opis przyjaciółki bądź przyjaciela. Zadanie to wykonasz w bardzo  prosty sposób odpowiadając na pytania na stronie 68-69, jeżeli odrzucisz pytania, a napiszesz na kartce same odpowiedzi, to powstanie opis. Pamiętaj, że nie ma potrzeby za każdym razem pisać imienia, przedstaw imię tylko na początku. Odpowiedzi na pytania możemy łączyć  jedno zdanie. Np. Moja przyjaciółka ma na imię Lidka . Ma 10 lat i mieszka w Warszawie.  Na koniec opisu dodajemy zdanie od siebie. Np. Bardzo lubię moją przyjaciółkę. Opis mms lub e-mailem odsyłamy do oceny

 Zachęcam również do wykonania ilustracji opisanej przyjaciółki lub przyjaciela, dla chętnych i też przesłać, to będzie dodatkowa ocena.

Matematyka

W „Liczę” s.  58-59. Mnożenie i dzielenie w zakresie 50. Można też poćwiczyć tabliczkę mnożenia wykorzystaniem gier na stronie  https://www.tabliczkamnożenia.pl/gry/

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie , życzę dużo zdrowia – Teresa Sapieha.