TEMAT: W WILGOTNYM LESIE RÓWNIKOWYM I W LESIE STREFY UMIARKOWANEJ.

Podręcznik str. 113- 119

Na stronie Eduelo w zakładce Geografia możesz rozwiązać quiz – Wilgotny las równikowy.

Zapisz temat w zeszycie.

Pod tematem przepisz i uzupełnij notatkę

  1. W wilgotnych lasach równikowych przez cały rok utrzymują się wysokie opady oraz wysoka temperatura powietrza. Nie ma tam pór roku. Występuje tam kilka warstw roślinności. Lasy te odznaczają się bardzo dużą różnorodnością gatunków roślin i zwierząt. W wilgotnych lasach równikowych buduje się drewniane domy, często na palach.
  2. W strefie lasów liściowych i mieszanych występują cztery pory roku. Klimat odznacza się dużą zmiennością temperatury powietrza i wysokości opadów w ciągu roku. W lasach strefy umiarkowanej występują cztery warstwy roślinności: ściółka, runo leśne, podszyt i korony drzew.

Wykonaj poniższą pracę i prześlij ją do 6 maja na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OPISZ ZWIERZĘ, KTÓRE ŻYJE W LESIE RÓWNIKOWYM. W OPISIE UWZGLĘDNIJ:

  • cechy budowy zewnętrznej

  • środowisko życia

  • wymagania pokarmowe

  • inne cechy charakterystyczne, ciekawostki.

  • możesz wkleić zdjęcie lub wykonać rysunek wybranego przedstawiciela