Temat: Mój talerz zdrowia.

Talerz zdrowia opracowali  amerykańscy naukowcy z Harvard School of Public Health. Na tym talerzu jak na dłoni widać, czego i ile powinniśmy zjeść.

Talerz zdrowia - co jest najważniejsze?

Najważniejsza jest aktywność fizyczna (ona też jest podstawą piramidy zdrowego żywienia) i picie minimum 2 litrów płynów dziennie. Do bilansu płynów wlicza się ten zawarty na przykład w owocach i warzywach. Talerz podzielony został na sześć części, w każdej jest inna grupa produktów. Łatwo odczytać, ile dana grupa powinna zajmować miejsca na talerzu w czasie jednego posiłku albo jaką część ma stanowić w bilansie żywieniowym każdego dnia. Co ciekawe, wielkość tego talerza nie jest określona, ważne jest zachowanie pokazanych na nim proporcji.

Zapoznaj się :

https://www.pfpz.pl/index/?id=abe8e03e3ac71c2ec3bfb0de042638d8#