Temat: Elementy statystyki opisowej – rozwiązywanie testu na wsipnet. - 15 kwietnia

 1. Rozwiąż test zadany w serwisie wsipnet. Jest to test na ocenę.

 

Nowy dział: Równania. Tematy zapisujecie i rozwiązujecie zadania   w zeszycie w kratkę.

Temat:  Równania z jedną niewiadomą. (temat na 2 godz.)   - 16 i 17 kwietnia

 1. Obejrzyj film „Liczba spełniająca równanie” na pistacja.tv lub przeczytaj temat z podręcznika ze strony 167.
 2. Pod tematem przepisz lub wydrukuj i wklej notatkę 1 z załącznika.
 3. Rozwiąż  z podręcznika zadania: 1, 2a,b, 3, 4a,b,c, 5a,b str.168 oraz z zeszytu ćwiczeń: 1, 2, 3 str.55.

Temat:  Rozwiązywanie równań pierwszego stopnia z jedną niewiadomą. (temat na 2 godz.) -  20,  21 kwietnia

Uwaga: Rozwiązywanie równań jest bardzo ważną umiejętnością, niezbędną w dalszej nauce. Dlatego proszę poważnie potraktować ten temat. Rozwiązywanie równań zaczniemy od tych bardzo prostych, aby poznać zasady stosowane przy rozwiązywaniu równań. Następnie przejdziemy do równań z nawiasami i równań z ułamkami.

 1. Obejrzyj film „Rozwiązywanie równań. Rozwiązanie w dwóch krokach” na pistacja.tv lub https://www.youtube.com/watch?v=74B4xCxon1s
 2. Przeczytaj temat z podręcznika str.169. Przeanalizuj ramkę ze strony 170.
 3. Pod tematem przepisz lub wydrukuj i wklej notatkę 2 z załącznika. Notatkę przeczytaj, dokładnie zapoznaj się z rozwiązanymi równaniami i wybierz sposób, którym będziesz rozwiązywał równania.
 4. Możesz też obejrzeć rozwiązywanie równań wchodząc w link: https://www.youtube.com/watch?v=qdWyk3h6kF0&list=RDCMUCNM9N14aIVx0t eI8jyJSHw&index=2.   (edu.pl )Jest   tam   kolejnych    7    filmów   dotyczących    rozwiązywania   równań         o  różnym stopniu trudności - od najłatwiejszych  do  trudniejszych.  Oglądaj,  nie  wszystkie    od razu, stopniowo, spróbuj rozwiązać samodzielnie podane w filmie równania, a potem sprawdź rozwiązanie oglądając dalej film. 
 5. Rozwiąż równania podane w notatce 2.  Przyślij  rozwiązane równania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  l

Temat:  Rozwiązywanie równań z nawiasami i z ułamkami . (temat na 2 godz.)– 22 i 24 kwietnia

 1. Obejrzyj 2  filmy:    ”Rozwiązywanie równań – równania z nawiasami„ i „Rozwiązywanie równań – równania z ułamkami” na pistacja.tv lub https://www.youtube.com/watch?v=ktWhzOO8ZN0&feature=emb_rel_err i https://www.youtube.com/watch?v=kUzVx8ljup8&feature=emb_rel_err
 2. Pod tematem przepisz lub wydrukuj i wklej notatkę 3 z załącznika.
 3. Rozwiąż podręcznika zadania: 3c,g,h str.170; 4 str.171.

Możecie także  wykonywać ćwiczenia utrwalające  w serwisie wsipnet.pl i epodreczniki.pl.

Zadania dla chętnych. Z zeszytu ćwiczeń do rozwiązania   zadania: 7, 8 str.56; 3 str.572; 5 str. 58; Jest to praca na ocenę.

Zachęcam Was do aktywnej  i samodzielnej pracy. Realizacja  podanego materiału wymaga to od Was prawidłowej organizacji własnej pracy, systematyczności i samodyscypliny.  Pytania dotyczące podanych tematów proszę kierować do mnie na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w serwisie wsipnet.  Efekty swojej pracy  przesyłajcie na podany adres w postaci scanów, zdjęć itp. Życzę powodzenia!