Temat: Reakcja powstawania mydeł.

  1. Proszę wpisać notatkę zrobioną przeze mnie - "Notatka 1"
  2. Proszę obejrzeć film: „Mydło wirusa zmyje” na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=jTqTde-DSqk

Oraz : „Jak działa mydło?” https://www.youtube.com/watch?v=uGPVaFBKlYw

  1. Dla chętnych: Napisz reakcję w formie cząsteczkowej powstawania mydła:
  2. a) oleinianu potasu

           b)zasady sodowej z kwasem palmitynowym

Zadbaj o podpisanie nazwą systematyczną i zwyczajową substratów i produktów reakcji. Dla tych którzy nie będą pisać reakcji zadanie domowe brzmi: Poszukaj w Internecie przepisu na zrobienie mydła domowym sposobem. Każdy przesyła swoje zadanie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na Messenger  do poniedziałku  ( 11maja) do  10. Prace przesłane po terminie będą niżej ocenione.

 

Temat: Porównanie właściwości kwasów karboksylowych.

  1. Proszę wpisać notatkę zrobioną przeze mnie.

  1. Proszę przygotowywać się powoli do sprawdzianu ( ok. 2 tygodnie) – sprawdzian będzie wysłany na dziennik elektroniczny więc proszę zadbać o dobry dostęp do dziennika i założyć aplikację Prymus(informacja na stronie szkoły). Niektóre pojedyncze osoby nie przesłały dotąd mi żadnej pracy, tym samym uważam, że nie realizują podstawy programowej z chemii.