Ułatwienia dostępu

Disasters, geographical features, the weather, cardinal and ordinal numbers.

Na początek zadanie 1/138. Proszę zapisać nazwy zjawisk które możemy obserwować w przyrodzie i w pogodzie. Obok proszę zapisać które z nazw odnoszą się do klęsk żywiołowych a które do katastrof wywołanych przez człowieka ?

Kolejne zadanie to 6 i 7/139. Proszę spojrzeć na rysunek i poprawnie podpisać każde z zaznaczonych miejsc. W zadaniu 7 musicie uzupełnić zdania właściwymi wyrazami z ramki. Uwaga ! nie musicie pisać całych zdań, wystarczą tylko wyrazy.

Następnie przechodzimy do zadania 1/140 czyli pogoda. Proszę przerysować tabelkę i wstawić wyrazy w odpowiednie kolumny. Nie powinno Wam to sprawić żadnych problemów. Następnie proszę napisać nazwy wszystkich miesięcy oraz dobrać je do pór roku.

I na koniec liczebniki główne i porządkowe. Proszę przeczytać tabele które są na stronie 172 i postarajcie się to zapamiętać, chociaż tak naprawdę to powinniście już to wiedzieć i jestem pewien, że tak jest :)

Aby lepiej utrwalić wiadomości proszę zrobić też zadania 8,9,10 na stronie 71 w zeszycie ćwiczeń.