Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021, tak jak w poprzednich latach, w formie stacjonarnej. Pamiętamy jednak, że nadal jesteśmy w czasie pandemii, musimy zatem zachować ostrożność, w trosce o zdrowie swoje i tych, z którymi będziemy się spotykać na terenie szkoły.

  • Najważniejszą zasadą i prośbą do Rodziców/Opiekunów jest nieprzysyłanie do szkoły i przedszkola dzieci z objawami choroby. W zajęciach nie mogą również uczestniczyć dzieci, które są objęte kwarantanną.

  • Bardzo proszę o podanie wychowawcom aktualnych numerów telefonu i odbieranie telefonów ze szkoły/przedszkola. Jeśli dziecko zgłosi nam złe samopoczucie lub zauważymy objawy choroby, trzeba będzie je jak najszybciej zabrać do domu.

  • Na terenie szkoły i przedszkola dzieci nie muszą (lecz mogą) zasłaniać ust i nosa.

  • Ograniczamy ilość osób przebywających na terenie placówki, zatem zachęcamy dorosłych do kontaktu telefonicznego. Dzieci młodsze powinny być odprowadzane tylko do drzwi zewnętrznych.

  • W przypadku konieczności wejścia na teren szkoły/przedszkola dorosłe osoby muszą mieć osłonięte usta i nos, a ręce zdezynfekowane. Należy zachować dystans społeczny do innych osób- 1,5 m.

 

W najbliższych dniach będziemy zamieszczali na stronie internetowej szkoły dalsze, szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauczania w nowym roku szkolnym.

 

Mam nadzieję, że wszyscy nasi Uczniowie zdrowi i wypoczęci wrócą do szkoły. Czekamy na Was!

 

Barbara Aleksiejczyk

Dyrektor ZSS w Lipsku