Ułatwienia dostępu

Harcerze z Hufca ZHP Sokółka spotkali się na corocznym zlocie. Zlot hufca odbył się w weekend 02-04 czerwca 2023r. na terenie bazy „ Kamionek” w Kamiennej Nowej.

Po rześkich nocach, spędzonych w namiotach mnóstwo zuchów, harcerzy, wędrowników oraz instruktorów mogło uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach programowych przygotowanych dla odpowiednich metodyk. W sobotę na wieczorne ognisko przybył komendant Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztof Jakubowski z małżonką. Była wspólna gawęda oraz śpiewanki przy dźwiękach gitary. Późnym wieczorem swoje przyrzeczenie harcerskie złożyli dh. Sandra, Anita, Magda oraz Michał. Gratulujemy !

W niedzielę harcerze wzięli udział w festiwalu piosenki ph. „ Zakazane piosenki”. Podczas festiwalu, przygotowanego przez naszą drużynę gromady oraz drużyny wykonywały piosenkę o tematyce II wojny światowej. Jury złożone z komendy hufca ogłosiło wyniki podczas apelu końcowego.

Podczas  zlotu nie mogło zabraknąć harcerskiej polowej mszy świętej, którą odprawił kapelan chorągwi ksiądz Tomasz Kozłowski. Było to piękne zwieńczenie dnia.

Na zakończenie zlotu odbył się uroczysty apel, podczas którego rozstrzygnięte zostały różnego rodzaju konkursy. Nasza drużyna była nagrodzona trzy razy. Zajęliśmy II miejsce  w Festiwalu Piosenki - kategoria harcerze, III miejsce  w Plebiscycie Gromad       i Drużyn Hufca ZHP Sokółka na rok harcerski 2022/23 w kategorii drużyn oraz II miejsce w Turnieju Strzeleckim „Tarcza” –kategoria drużyna. W Turnieju Strzeleckim „Tarcza” w kategorii harcerze starsi III miejsce zajęła nasza druha Julia Tomaszewska,    w kategorii wędrowników III miejsce zajął druh Sebastian Sobolewski, II miejsce druhna Weronika Buraczyk oraz w kategorii instruktorzy III miejsce zajął hm. Leszek Zaniewski.

Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.