1. ŚW. JAN PAWEŁ II
Witajcie w tygodniu, w którym świętujemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
Przypomnijcie sobie postać tego Wielkiego Polaka- poczytajcie, obejrzyjcie, posłuchajcie, zagrajcie tutaj:
https://view.genial.ly/5e71ee537f61fc6c1f3e0e1b/interactive-image-100-lecie-urodzin-sw-jana-pawla-ii
Ważne jest to, byśmy pamiętali, czego uczył nas Papież Polak. 
Przypomnijcie sobie słowa Jana Pawła II. Wylosujcie jeden cytat. Wylosowany fragment przepiszcie do zeszytu.
https://wordwall.net/pl/resource/2333294/jan-paweł-ii-cytaty
Pamiętajcie w tym tygodniu o modlitwie za wstawiennictwem naszego świętego papieża.
 
2. PAN WSZECHŚWIATA
W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystośc Wniebowstąpienia Pańskiego. 40 dni po zmartwychwstamiu Jezus wstępuje do nieba. Obiecuje nam jednak, że zawsze będzie z nami. Bóg, wierny swoim obietnicom, zapewnia, że wszyscy możemy uczestniczyć w Jego życiu. ZAPRASZA, nie przymusza, nie odbiera nam wolności. Chce, byśmy Go wybierali z miłości, nie lęku. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją, by umacniać w sobie miłość do Jezusa. I to jest zadanie dla Was na końcówkę tego tygodnia- postarajcie się umacniać w sobie Bożą miłość. Jak? Modlitwa. Msza Św. Nabożeństwo majowe. Czytanie Pisma Świętego. Dobre uczynki. Wybierz to, co Tobie odpowiada najbardziej.
 
Trzymajcie się dzielnie!
A. Boruch