KONKURS "LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"

  Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, klasy II gimnazjum brały udział w konkursie Lubelli „Lubella inspiruje i edukuje". Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu autorskiego przepisu, jego wykonanie i wysłanie zdjęć przedstawiających potrawę i radość z gotowania.
  W związku z udziałem w konkursie naszych klas, otrzymaliśmy podziękowanie za nasz aktywny udział.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za radość i wspaniałą zabawę!

icon Lubella inspiruje i edukuje

Lubella inspiruje i edukuje

  „Lubella inspiruje i edukuje" to program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych w Polsce. Jego misją było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe. W ramach programu zorganizowany został również konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum przystąpili do projektu i konkursu.

Czytaj więcej: Lubella inspiruje i edukuje

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM"

caritas  9 grudnia 20 uczniów naszego gimnazjum włączyło się w coroczną akcję zbiórki żywności w sklepach organizowaną przez ,,Caritas" diecezji ełckiej. Uczniowie cały dzień zachęcali kupujących do dzielenia się zakupami. Wolontariusze zebrali 336,7 kg żywności.
  Z zebranego towaru Panie pracujące w parafialnym zespole ,,Caritas" przygotowały kilkadziesiąt paczek dla osób najbardziej potrzebujących.

  Parafialny zespół ,,Caritas" oraz wolontariusze pomagający przy zbiórce żywności serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom i życzą wielu łask Bożych od Nowonarodzonej Dzieciny!

"Człowiek jest wspaniałą istotą
nie z powodu dóbr, które posiada,
ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma,
ale czym się dzieli z innymi."

Jan Paweł II

Maraton Pisania Listów

  Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. Maraton Pisania Listów 2016 odbył się w dniach 1-11 grudnia, jak co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wolontariusze z naszego gimnazjum w Lipsku włączyli się w akcję i zmobilizowali uczniów do pisania. Listy przekazaliśmy II LO w Augustowie. W 2016 r. w Polsce napisano 355 645 listów! Teraz czekamy na dobre wiadomości, liczymy na poprawę losu bohaterów i bohaterek, w obronie których pisaliśmy listy. Wiemy, że listy są ogromnym wsparciem dla nich- dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Konkurs recytatorski poezji rosyjskiej

DSCF0932  28 października odbył się Konkurs recytatorski poezji Anny Achmatowej w oryginale dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Augustowa i Powiatu Augustowskiego. Organizatorem konkursu były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie we współpracy z Fundacją Mniejszości Narodowych „Rusicz". W kameralnej atmosferze uczniowie deklamowali wiersze ikony rosyjskiej poezji. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Ewa Chomiczewska, Michał Aleksandrowicz i Dominika Lisowska. Jury przyznało wyróżnienie Ewie Chomiczewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Konkurs poetycki uświetnił koncert Rosyjskich pieśni i romansów w wykonaniu Laureatki międzynarodowych konkursów i festiwali.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2282389

Ogląda nas

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna