ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  09.11.2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno – muzycznym ,,Pisk białego orła” wzięły udział klasy: VII, VIII a, VIII b i Ola Rokita z kl. V  b Szkoły Podstawowej w Lipsku oraz Klara Hejko  z kl. III A gimnazjum. Młodzi aktorzy wcielili się w role członków trzypokoleniowej wiejskiej rodziny mocno naznaczonej patriotyzmem, która podczas I wojny światowej przeżywa traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Fabuła jest mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Klasowa fotka" - konkurs

  Informujemy, że głosowanie w konkursie na "klasową fotkę" zostało zamknięte z powodu problemów technicznych.

SU

Brązowy Kamerton

Brązowy Kamerton

  W dniach 26-28.10. 2018 r. w  Bydgoszczy po raz 38. odbył  się Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Jego organizatorami od lat są bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. To bardzo ważna impreza w świecie polskiej chóralistyki. Konkurs Chórów a Cappella to nie tylko największy, ale i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Brązowy Kamerton

"Szkolny Miss i Mister Grzeczności"

Regulamin konkursu „Szkolny Miss i Mister Grzeczności”

 Cel główny:

  • propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego,
  •  rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Czytaj więcej: "Szkolny Miss i Mister Grzeczności"

BOHATER ON

  Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej „BohaterON” ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z życzeniami. Wolontariusze z Samorządem Uczniowskim ZSS w Lipsku włączyli się w tę akcję. Napisaliśmy ponad 300 kartek do powstańców, poznaliśmy ich losy, dowiedzieliśmy się o zdarzeniach z ich życia. To wspaniała lekcja wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych i budowania wrażliwości młodego człowieka.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2192006

Ogląda nas

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna