Wycieczka Szlak Piastowski

   14 maja o 2:00 wyjechaliśmy z Lipska do Gniezna. Tam zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską (miejsce koronacji pięciu pierwszych polskich królów) ze wspaniałymi Drzwiami Gnieźnieńskimi i grobem św. Wojciecha. Następnie pojechaliśmy do Biskupina, prastarej osady Słowian, potem był Toruń i wieczorny seans w planetarium. Nocleg mieliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Roma” w Chomiąży Szlacheckiej, malowniczo położonym w lesie nad jeziorem.

Czytaj więcej: Wycieczka Szlak Piastowski

Wizyta J. E. ks. bpa Jerzego Mazura

  We wtorek 20 marca gościliśmy w naszej szkole relikwie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży oraz J. E. ks. bpa Jerzego Mazura. Po uroczystym apelu ruszyliśmy w marszu do Kościoła na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji. Apel przygotowali uczniowie kl. I - III szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

  Majowe święto w setną rocznicę odzyskania niepodległości to czas szczególny, więc postanowiliśmy je uczcić w oryginalny sposób. Pomysł udekorowania kopca pojawił się nagle,  natomiast koncepcja graficzna wymagała szerszych konsultacji. Kiedy już wiedzieliśmy, czego chcemy, przystąpiliśmy do zgromadzenia odpowiednich materiałów. Z pomocą przyszli nam rodzice, darowując na nasz projekt rolniczą folię do balotów, z której wykonaliśmy obrys orła.

Czytaj więcej: Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

Dzień Samorządności w ZSS

  Dzień Samorządności świętowaliśmy tym razem pod hasłem: „Rok dla niepodległej”. Tak więc o ojczyźnie historycznie, śpiewnie, malarsko… Uczniowie uczestniczyli w konkursach plastycznych, konkursach pieśni patriotycznej, gdzie wykazali się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale także, można by rzec, aktorskimi. Jury, oceniając występy, miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności w ZSS

Statystyki

Odsłon artykułów:
2148274

Ogląda nas

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna