Z życzeniami...

bn2016

NIEBIAŃSKI FIGIEL

"W zgiełku tego świata brakuje radości.
Ciepło i miłość z Dzieciną zagości.
A to rzecz ważniejsza i radośniejsza,
Niż wielkie bogactwo i władza największa!
Niczym jest wszelkie na Ziemi rządzenie.
Więc czas już wielbić Boga z narodzeniem!"

  Uczniowie klas 3a i 3b, przygotowani przez swoje Panie Wychowawczynie- p. G. Leszkowicz i p. M. Rakus, przybliżyli nam istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: NIEBIAŃSKI FIGIEL

„A to Polska właśnie..."

„A to Polska właśnie..."

  10.11.2016r. odbyła się uroczysta akademia z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Fabuła scenariusza została mocno naznaczona patriotyzmem. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk słyszany w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.
  Klasy IIA, IIB i IIC zaprezentowały się w pięknej, naznaczonej symbolami inscenizacji. Patriotyczne pieśni (wspomagane przez Angelikę Danilczyk, Laurę Sztukowską i Daniela Parfieńczyka z kl. IIIA) wzruszały i „szarpały za serce". W niejednym oku zakręciła się łza.
Symboliczna scena pantomimiczna rozbiorów Polski przyciągała wzrok. Mocnym akcentem kończącym inscenizację była piosenka „966" wraz z prezentacją.
Powagi uroczystości dodali harcerze z 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry" z opiekunami phm. Elżbietą Bielawską, phm. Bożeną Zaniewską i phm. Leszkiem Zaniewskim.
  Za przygotowanie uroczystości byli odpowiedzialni wychowawcy klas drugich: p. Ewa Renkowska, p. Zbigniew Krzywicki, p. Wiesław Zakrzewski i p. Krystyna Bochenek. Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Rokita.

Dobre uczynki

DSCF5268  Pochwal się Dobrym Uczynkiem, tym wykonanym i tym zaplanowanym - to akcja w naszej szkole, która miała zachęcać wszystkich – dużych i małych do produkcji dobra wokół nas i bezinteresownych działań na rzecz innych. Miała być inspiracją do zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego. Dobry uczynek miał być dobrowolny, bezinteresowny i uczyniony dla drugiej osoby. Wszystkie dobre uczynki, duże i małe, sprawiły, że postanowiliśmy przydzielić serduszka. Serduszko jest tym większe, im więcej dobrych uczynków się pojawiło. Wasze serducha mogą urosnąć, gdyż akcję będziemy powtarzać. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

„Czterdzieści lat minęło..."

„Czterdzieści lat minęło..."

  13. 10.2016r. świętowaliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także szczególny jubileusz istnienia szkoły w budynku, w którym do dzisiaj się mieści. Wspomnieniom nie było końca, a jest co wspominać- uroczysta inauguracja w 1976r. , ważne wydarzenia w ośmioklasowej szkole, powstanie gimnazjum, drużyny harcerskiej... O wszystkim nie dało się opowiedzieć, ale bardzo się staraliśmy zaprezentować zaproszonym gościom i naszym uczniom dorobek i historię naszej szkoły. I tu należy podkreślić zaangażowanie uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy pracowali, przygotowując tę ważną uroczystość.
  To było ogromne przedsięwzięcie, ale przecież święto niecodzienne. Nie zapomnieliśmy także o życzeniach dla wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Całą uroczystość można by posumować cytatem z części artystycznej:

"Szkoła, ach ta szkoła! Cóż by bez niej wart ten świat?
Co tu kryć, co tu kryć. Nie można bez szkoły żyć.
Jeśliś jeszcze tego nie pojął brachu,
Toś jest kiep!"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2148195

Ogląda nas

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna