„Niektórzy lubią poezję"

  2 czerwca 2014 r. odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję" pod hasłem „Człowiek". W konkursie uczestniczyło 10 uczennic z terenu gminy. Najlepsze okazały się uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lipsku Dominika Lisowska i Kinga Dobko. Które przygotowała p.Krystyna Bochenek. Drugie miejsce zajęła Klaudia Klara Hejko uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Lipsku pod opieką p. Bożeny Muchy i Patrycja Aleksiejczyk z klasy V Szkoły Podstawowej w Rygałówce, którą przygotowała p.Dorota Rakus. Trzecie miejsce zajęła Ewa Chomiczewska uczennica klasy V b Szkoły Podstawowej w Lipsku, przygotowana przez p. Bożenę Muchę.
  W trakcie obrad jury kółko teatralne „ISKRA" pod kierunkiem p. Krystyny Bochenek wystąpiło w przedstawieniu profilaktycznym „Życie jest piękne". Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Rokita.

„Mistrz Ortografii"

IMG 9732  W maju odbyła się XI edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii", w którym wzięły udział uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy: V a- Aleksandra Masiejczyk i V b –Zuzanna Prolejko. Tym samym zostały wytypowane do Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Augustowie pod hasłem: „Walka z bykami". Obie uczennice godnie prezentowały naszą gminę, bo Aleksandra Masiejczyk zajęła I miejsce, a Zuzanna Prolejko-III. Dyrektor Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich nazwał „Lipsk-zagłębiem ortograficznym".

Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

  W konkursie ogłoszonym przez Biebrzański Park Narodowy http://www.biebrza.org.pl/774,konkurs-biebrzanska-miss-alei.html wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły. W finale znalazła się aleja lipowa w Bobrze Wielkiej zgłoszona przez Dominikę Lisowską z szóstej klasy. Dziewczynka została obdarowana sadzonką jabłoni, zestawem nasion oraz folderami związanymi z BPN, jednak największą nagrodą dla finalistów, był udział w sesji fotograficznej. Oto jak to wydarzenie wspomina Dominika:

Czytaj więcej: Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

Konkurs recytatorski

  29.05.2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Dominika Lisowska z kl. VI i Ewa Chomiczewska z klasy V b, która recytowała własny utwór i otrzymała wyróżnienie.

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

  W kwietniu, Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem: „W krainie baśni, bajek, bajeczek".
  Konkurs cieszył się wśród uczniów naszej szkoły bardzo dużą popularnością, gdyż wpłynęło ponad 20 prac. Wybór pięciu najpiękniejszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były wykonane wyjątkowo starannie, estetycznie i przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Czytaj więcej: „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2282402

Ogląda nas

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna