„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

  W kwietniu, Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem: „W krainie baśni, bajek, bajeczek".
  Konkurs cieszył się wśród uczniów naszej szkoły bardzo dużą popularnością, gdyż wpłynęło ponad 20 prac. Wybór pięciu najpiękniejszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były wykonane wyjątkowo starannie, estetycznie i przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Czytaj więcej: „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„Mistrz ortografii"

  Tradycją naszej szkoły stał się konkurs ortograficzny, w którym biorą udział uczniowie klas IV-VI SP. Celem zmagań jest przede wszystkim wyłonienie najlepszych wśród znawców zasad niełatwej polskiej ortografii i interpunkcji. Konkurs rozpoczyna się eliminacjami klasowymi- wszyscy uczniowie biorą w nim udział i piszą dyktando sprawdzające znajomość reguł ortograficznych. W etapie szkolnym zmagają się przedstawiciele klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z dyktanda. Tym razem piszą test zawierający zadania z zakresu ortografii i interpunkcji. W tym roku test najlepiej napisały uczennice:

Aleksandra Masiejczyk kl. Vb
Zuzanna Prolejko kl. Vb
Gabriela Daraszkiewicz kl. Vb

  Serdeczne gratulacje!

Rozstrzygnięcie konkursu "Moje wakacje nad Biebrzą"

  30 października 2013 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs organizowany przez Biebrzański Park Narodowy pt. „Moje wakacje nad Biebrzą".

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Moje wakacje nad Biebrzą"

Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

  25 marca odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny klas III „Doskonały Matematyk". Udział w nim wzięło 11 uczniów: 5 z klasy III a, 4 z kl.III b i 2 uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rygałówce. Uczestnicy mieli do rozwiązania 6 zadań tekstowych. Najwięcej punktów zdobyli: I miejsce – Kacper Myśliwski kl.III a II miejsce – Damian Jacewicz i Natalia Krawczuk kl.III a III miejsce – Izabela Dadura SP Rygałówka. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą gminę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Mistrz zadań tekstowych" w maju w Augustowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach matematycznych.

LAUREACI KONKURSU DIECEZJALNEGO

LAUREACI KONKURSU DIECEZJALNEGO

  1.06.2013r. w Ełku odbywał się VIII Ogólnopolski Festyn Rodziny i Dzień Dziecka. Podczas tego Festynu wręczono nagrody Laureatom Diecezjalnego Konkursu „Wiem, komu zawierzyłem". W tym konkursie byliśmy najlepsi! Wśród laureatów i osób wyróżnionych znalazło się aż 5 uczniów naszej szkoły: Mateusz Boruch z kl.2a, Monika Danilczyk z kl.6b, Ewa Chomiczewska z kl.4b, Weronika Danilczyk z kl.4a oraz Justyna Sadowniczyk z kl.1a(gimnazjum). Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch. Gratulujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2303060

Ogląda nas

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna