Zdobywanie sprawności harcerskiej - "Bibliotekarz"

  19 stycznia druhna Katarzyna Krzywicka rozpoczęła zdobywanie sprawności harcerskiej - ,,Bibliotekarz". W tym dniu zapoznała się z układem książek w bibliotece szkolnej i zasadami obsługi czytelników- rejestracja wypożyczeń i zwrotów książek.
  20 stycznia poznała rodzaje katalogów i zasady korzystania z nich.

  Po feriach zimowych- 6 lutego poznała zasady rejestracji podręczników w księgach inwentarzowych oraz wpisywała do księgi inwentarzowej nowe podręczniki do kl. II sz. podst.
  7-9 lutego – zapoznała się z programem komputerowym ,,Biblioteka" i pod opieką pań bibliotekarek wpisywała książki do rejestru programu.
  10 lutego harcerka realizowała zadanie- ,,Przerwy bez gier komputerowych". Na długich przerwach grała z dziećmi klas I-III w gry planszowe, a w wolnych chwilach wpisywała książki do rejestru komputerowego.
  13 lutego pomagała naprawiać lektury gimnazjum- sklejała porwane egzemplarze i okładała w folię.
  14 lutego układała na półkach książki wg alfabetu.
  15 lutego- bawiła się z uczniami szkoły podstawowej w świetlicy multimedialnej- gry planszowe.
  16 lutego- zaproponowała uczniom grę podłogową- ,,Bohaterowie bajek".
  Na każdej długiej przerwie harcerka przebywała w bibliotece szkolnej i pomagała przy wypożyczaniu książek, układaniu ich na półkach, rejestracji w programie komputerowym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż zgromadziła wokół siebie dzieci z klas I-III i chętnie spędzała z nimi czas na przerwach- grając w gry planszowe, rysując ilustracje do bajek i czytając im książki. Chętnie współpracowała z wolontariuszkami z naszego gimnazjum.
  10 marca przeprowadziła lekcję biblioteczną w klasie I sz. Podst.: Inscenizacja wiersza J. Tuwima ,,Rzepka". Zasady zdrowego odżywiania się. Do lekcji wykonała dużo pomocy.
W czasie zdobywania sprawności brała udział w przygotowaniu gazetki tematycznej przedstawiającej bohaterów postaci lektury A.A. Milne - ,,Kubuś Puchatek".
Pomimo zakończonej próby jest nadal częstym gościem biblioteki szkolnej, pomaga na przerwach w pracach bieżących i chętnie zajmuje się dziećmi.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2424168

Ogląda nas

Odwiedza nas 441 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Biblioteka i czytelnia Zdobywanie sprawności harcerskiej - "Bibliotekarz"