Światowy Dzień Ziemi 2017 - W kierunku natury

  Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Obecnie uczestniczy w nim ponad miliard ludzi w 192 krajach, bez względu na kolor skóry, religię i polityczne przekonania. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski każdego człowieka o nasze wspólne dobro, jakim jest Ziemia. Nasza postawa wobec środowiska zadecyduje o tym, w jakim zakresie będą mogły z niego korzystać następne pokolenia.

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem W STRONĘ NATURY i poświęcony różnorodności biologicznej oraz jej ochronie. Klasy IV, V i VI, na lekcjach przyrody, podziwiały naturę przedstawianą przez artystów fotografików, plastyków i muzyków. Stało się to inspiracją do własnej twórczości uczniów. Nie zabrakło też okazji do gier i zabaw ekologicznych.

(Barbara Aleksiejczyk)

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313861

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej Światowy Dzień Ziemi 2017 - W kierunku natury