„KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ

  „Kocham Cię! ZHP” – pod takim hasłem odbył się w dnia 03-04.06.2017r. zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek” w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 120 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Zlot rozpoczął się uroczystym apelem. Drużyny biorące udział w zlocie rywalizowały o tytuł „Najlepszej drużyny Zlotu Hufca ZHP Sokółka” w ramach rożnych harcerskich konkurencji, m.in. biegu terenowego, podczas którego harcerze mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności a także realizowanych zadań z „Tajemniczych pudełek”, przygotowanych przez każdą drużynę innej drużynie. Podczas zlotu nie zabrakło też gier sportowych i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

  Zlot był też dobrą okazję do spotkania instruktorów. Zajęcia dla nich przeprowadzili hm. Bogumił Dziedziul oraz phm. Elżbieta Bielawska. Dwa dni zlotu upłynęły w miłej atmosferze.

  Sobota - w pamięci uczestników na długo pozostanie ognisko obrzędowe, które prowadziła phm Edyta Wilkiel Komendantka Hufca ZHP Sokółka. Ogniskowa gawęda nawiązywała do wartości ważnych dla każdego harcerza, stawianych wyzwań oraz tego jak ważna jest rola drużynowych w kształtowaniu postawy podopiecznych. Przy ognisku harcerze dzielili się refleksjami ze zlotu i z minionego roku, tym co przyniosło im radość i dumę, wspominali najciekawsze harcerskie wydarzenia.
Podczas Zlotu nie zabrakło także znamienitych gości. Zlot odwiedziła oraz uczestniczyła w ognisku obrzędowym hm. Hanna Horodeńska Komendantka Chorągwi Białostockiej ZHP. Druhna podziękowała za udany rok współpracy a także pogratulowała tak licznego i prężnie działającego sokólskiego środowiska harcerskiego. Przybliżyła również plany i ciekawe wydarzenia na kolejny rok harcerski.

  Niedziela – ostatni dzień zlotu to oprócz zajęć programowych czas na skupienie i refleksję. Harcerze uczestniczyli w polowej mszy św. celebrowanej przez kapelana hufca ks. pwd. Kamila Norela, na którą przybyli również mieszkańcy Kamiennej Nowej. Zlot zakończył się uroczystym apelem, podczas którego wręczono podziękowania i upominki wszystkim uczestnikom.

  Puchar i tytuł „Najlepszej drużyny Zlotu Hufca ZHP Sokółka” zdobyła nasza drużyna 6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry”. Gratulujemy!!! ;-)

  Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć odliczanie do kolejnego Zlotu, który zapewne przyciągnie jeszcze większe grono harcerzy i stanie się kolejną okazją do integracji drużyn z różnych środowisk.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1456611

Ogląda nas

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo „KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ