Harcerze w Naumowiczach

  15 lipca 2017r. czternaścioro naszych harcerzy wraz z instruktorami wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z liczną grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 74. rocznicę mordu mieszkańców Lipska na fortach w Naumowiczach. Harcerze w raz ze skautkami z Grodna pełnili honorową wartę, złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy i zapalili biało-czerwone znicze. W tym wyjątkowym dniu i wyjątkowym miejscu swoje przyrzeczenie harcerskie złożyła dh. Hania Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
1505618

Ogląda nas

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.