WĘDRUJ Z NAMI LASMI, POLAMI….

  Jest sobota 30 września 2017r. Na termometrach zaledwie 3 stopnie ciepła, na samochodach i trawnikach szron, ale słońce zaczyna mocniej przygrzewać i robi się bardzo przyjemnie. Na miejsce startu do II Rajdu Śladami Oddziału Hubala przy kościele parafialnym w Lipsku zgłaszają się startujące co 15 minut patrole z: 1 DDH „Gladius”. 2 DDWHSG „Astat” im. KOP, 4 NDHSG „Złote Lwy” oraz dwa patrole z 6 LDHSG „Żubry”.

Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasę 16 km. po pięknej ziemi lipskiej  zaliczając zadania na punktach kontrolnych. Na pierwszym z nich należało odnaleźć „skrzynkę z amunicją(granaty ćwiczebne)” oraz jadąc „konno” oddać rzuty w określone miejsca. Na drugim sprawdzona została sprawność fizyczna i wytrzymałość na torze biegowym oraz znajomość języka rosyjskiego(tłumaczenie tekstu). Punkt trzeci składał się z trzech zadań, które trwały 10 minut- nauki informacji, rozszyfrowanie tekstu oraz oznaczenie miejsca zrzutu. Na zakończenie tego zadania należało wykorzystując zebrane wiadomości uzupełnić tekst rozkazu. Na ostatnim punkcie harcerze mieli wykazać się znajomością pierwszej pomocy oraz opanowaniem nerwów. Po pięcio- godzinnym marszu patrole docierały do mety, która usytuowana była przy harcówce lipskiej drużyny. Tam czekało ostatnie zadanie- ułożenie z zebranych puzzli portretu majora Hubala. I wreszcie można było odpocząć, posilić się- zjeść gorący bigos oraz na ognisku upiec kiełbaskę. Na końcowy apel przybyły- panie dyrektor Maria Bieciuk oraz Teresa Sapieha oraz komendantka Hufca dh. phm. Edyta Wilkiel wraz z zastępcą dh. pwd. Renatą Stelmaszek. Organizatorzy rajdu składają swoje bardzo serdeczne podziękowania: panu Maciejowi Karczewskiemu- I punkt kontrolny; państwu Małgorzacie i Wojciechowi Danilczykom-  II punkt kontrolny; panom Michałowi Mucha oraz Przemysławowi Klimkowi- III punkt kontrolny; dh. Monice, Kasi, Emilii, Kindze, Paulinie, Klaudii, Asi- IV punkt kontrolny; dh. Kacprowi, Hubertowi i Danielowi- ognisko i nagłośnienie.  Dziękujemy naszym sponsorom: Komendzie Hufca ZHP w Sokółce, p. J i P Trochimowiczom, p. A i Z Pietrewiczom, p. U i M  Krzywickim, p. M i K Chodukiewiczom oraz p. M Wnukowskiej.

Wyniki współzawodnictwa:

  • I miejsce- 1 DDH „Gladius”
  • II miejsce- 6 LDHSG „Żubry”
  • III miejsce- 4 NDHSG „Złote Lwy”
  • IV miejsce- 2 DDWHSG „Astat” im. KOP

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, iż wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1640964

Ogląda nas

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.