SPACERKIEM PO LIPSKU Z KLASAMI CZWARTYMI

  W poniedziałek, 2 października, korzystając z przepięknej jesiennej pogody klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami wyruszyły na swój pierwszy wspólny spacer po Lipsku w ramach ścieżki dydaktycznej „Spacerkiem po Lipsku”.

   Dzięki uprzejmości pań Małgorzaty Bieleckiej i Grażyny Bondzińskiej dzieci poznały historię i ciekawostki związane z Kopcem Wolności. Podziwiały najbliższą okolicę z jego szczytu. Kolejnym punktem programu był park miejski, gdzie czekały na uczniów zadania do wykonania przygotowane przez panią Barbarę Aleksiejczyk. Z parku grupa udała się do muzeum, gdzie pani Barbara Tarasewicz oprowadziła dzieci po Muzeum Lipskiej Pisanki, jak również pokazała izby regionalne, w których mieszczą się różne eksponaty ukazujące historię naszej miejscowości i życie jej dawnych mieszkańców. Zwiedzaniu towarzyszyły liczne opowieści pani Basi o tradycjach naszego regionu. Grupa odwiedziła też pomnik „Zginęli za Polskę”, poznała jego historię i złożyła hołd tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę zapalając symboliczny znicz.Na zakończenie na dzieci czekało już rozpalone ognisko, przy którym można było odpocząć
i odrobinę się posilić. Nie zabrakło też wspólnych gier i zabaw. Wszystkim dopisywał dobry humor.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Paniom, które opowiadały dzieciom o każdym ze zwiedzanych miejsc, jak również Rodzicom, którzy zadbali o przygotowanie ogniska i towarzyszyli dzieciom podczas jego trwania.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2422013

Ogląda nas

Odwiedza nas 414 gości oraz 0 użytkowników.