Lekcja biblioteczna w klasie IV b

    25 września 2017 r.  uczniowie klasy IV b wraz z nauczycielką języka polskiego odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem wizyty było zapoznanie  uczniów z pracą biblioteki oraz włączenie ich w poczet pełnoprawnych czytelników. Uczniowie zapoznali się z układem książek w bibliotece, obejrzeli kartę książki i kartę czytelnika, poznali dokumenty biblioteczne - dziennik i księgi inwentarzowe. Dowiedzieli się także, że księgozbiór jest wpisywany do programu elektronicznej obsługi biblioteki.

W czasie lekcji uczniowie z wielkim zaciekawieniem odczytali  skierowane do nich listy zawierające prośby i życzenia książek dotyczące ich poszanowania.  Następnie odszukali ukryte  na półkach z książkami wskazówki zawierające zasady obchodzenia się z nimi przez wszystkich czytelników.Lekcja bardzo się wszystkim spodobała, dlatego uczniowie klasy 4 b odtąd będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece i mamy nadzieję, że będą przestrzegać zasad wypożyczania i użytkowania książek.

 

 

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420962

Ogląda nas

Odwiedza nas 441 gości oraz 0 użytkowników.