99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Za nami uroczystości związane z obchodami odzyskania niepodległości. Jak co roku składały się one z dwóch części. 10 listopada 2017r. w sali gimnastycznej można było obejrzeć montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas II gimnazjum wspomaganych przez Kubę Jabłońskiego z klasy III, Emilię Paszko z klasy I szkoły podstawowej oraz harcerzy  z 6 LDHSG „Żubry” .  Nad całością czuwali nauczyciele odpowiedzialni za akademię: p. Ewa Klepacka, p. Renata Wnukowska, p. Wioletta Rokita, phm. Elżbieta Bielawska, phm. Bożena Zaniewska oraz p. Leszek Zaniewski. W drugiej części obchodów szkolnych można było zaśpiewać znane i lubiane pieśni patriotyczne.

   W drugim dniu 11 listopada uroczystości rozpoczęły się Mszą św. podczas której harcerze wzięli udział w oprawie liturgicznej. Następnie po nabożeństwie  uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik „Zginęli za Polskę” i Kopiec Wolności, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Tam też wystawione zostały warty honorowe przez harcerzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Następnie udaliśmy się na widowisko słowno – muzyczne „ Ku niepodległej” zaprezentowane wszystkim mieszkańcom ,a  które prezentowane było już w szkole. Podczas tych dni harcerze oraz uczniowie naszej szkoły zjednoczyli się i wspólnie i upamiętnili historyczne wydarzenie, oddając cześć rodakom, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315937

Ogląda nas

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI