Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ZSS w Lipsku

  Włączając się w obchody Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przeprowadziła szereg działań.

 1. Konkurs dla uczniów klas IV- VII i gimn. pt. ,,Poszukiwacze zaginionych tytułów”. Na korytarzu szkolnym ukryto 32 tytuły książek. Zadaniem uczniów było odszukanie tytułów, poprawne wpisanie ich na kartę odpowiedzi i dopisanie autora poszczególnych pozycji.
 2. Konkurs dla uczniów klas I- III pt. ,,Mali Detektywi”. Na korytarzu szkolnym ukryto ilustracje postaci z kilkunastu bajek. Zadaniem uczniów było odszukanie postaci i przyporządkowanie na karcie odpowiedzi odpowiedniego numeru do bohatera.
 3. SK Caritas przygotowało w bibliotece szkolnej tablicę  o XVII Dniu Papieskim pt. ,,Idźmy naprzód   z nadzieją”.
 4. ,,Fotobudka”. W czytelni ustawiono fotobudkę oraz zgromadzono stroje i rekwizyty do wykonania zdjęcia z książką..Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.
 5. Konkurs ,,Kto to powiedział?” - zadanie polegało na odgadnięciu z jakiej lektury szkolnej pochodzą przygotowane cytaty, kto napisał wskazaną książkę  oraz który z bohaterów je wypowiedział.
 6. Uczniowie klas I- III bawili się w odgadywanie przygotowanych zagadek. Na kartach wywieszonych na korytarzu szkolnym pojawiały się systematycznie kolejne zadania nawiązujące do dostępnych w bibliotece książek.
 7. Konkurs - gra ,,Detektywi słów” polegająca na jak najszybszym odnalezieniu podanego słowa na wskazanej przez prowadzącego stronie książki.
 8. ,,To warto przeczytać”-  tablica, na której chętni uczniowie mogli napisać, a młodsi narysować proponowaną dla kolegów książkę.
 9. Akcja promująca czytelnictwo w formie plakatów mówiących o znaczeniu czytania i jego wpływie na rozwój dziecka.
 10. Przez cały październik w czytelni szkolnej uczniowie bawili się na przerwach słuchając czytanych przez dziewczęta ze SK Caritas książek, grając w gry planszowe, wykonując ilustracje do ulubionych książek.
 11. Lekcje biblioteczne: w klasie III a- Redagowanie innego zakończenia ,,Bajki o Czerwonym Kapturku”. Dla uczniów klasy II i grupy świetlicowej przeprowadzono lekcję – Kogo spotkał jeż Szymon  w jesiennym lesie?

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395117

Ogląda nas

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Biblioteka i czytelnia Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ZSS w Lipsku