CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY

  W dniu 16.12.2017 roku harcerze z naszej drużyny spotkali się w swojej harcówce na wigilijnym poranku. Już od 9.00 trwały ostatnie przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Poprzedziły je oczywiście prace dekoracyjne i logistyczne na piątkowej zbiórce. Wigilię rozpoczęliśmy trochę o nie typowej godzinie 10.00. Na spotkanie przybyły nasze panie dyrektor- Maria Bieciuk i Teresa Sapieha.

  Rozpoczęliśmy od wykonania kilku zadań w zastępach, które miały za zadanie wprowadzić w nastrój świąteczny. Układaliśmy teksty kolęd, robiliśmy łańcuch z życzeniami. W tym wyjątkowym dniu zaplanowaliśmy również zobowiązanie instruktorskie naszych nowych przewodniczek - dh. Moniki i dh. Karoliny. Na tą okoliczność zaprosiliśmy rodziców naszych harcerek. Ślubowania instruktorskiego dokonał na ogień świec oraz flagę państwową, z dłońmi rodziców na prawym ramieniu. Była to bardzo wzruszająca chwila dla wszystkich z nas. Były łzy szczęścia i wzruszenia.

Po tak uroczystej chwili wróciliśmy do głównego wątku naszego spotkania. Odczytana została ewangelia, połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia świąteczno- nowo roczne, a następnie usiedliśmy przy świątecznym stole suto zastawionym wigilijnymi potrawami. Przyszedł do nas również Mikołaj wręczając wszystkim pamiątkowe bombki. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd, a następnie przyszedł czas na porządki. W świątecznych nastrojach rozeszliśmy się do domów.

  W tym samym dniu instruktorzy udali się jeszcze na hufcowe instruktorskie spotkanie opłatkowe do Sokółki. Tam przybyły całe władze Chorągwiane i Hufcowe oraz chętni instruktorzy. Były zobowiązania instruktorskie oraz spotkało nas ogromne wyróżnienie. Z rąk dh. Komendant hm. Hanny Horodeńskiej oraz naszego opiekuna próba hm. Bogumiła Dzidziula otrzymaliśmy insygnia harcmistrzowskie.

  Kolejne spotkanie odbyło się już w niedzielę. Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na wigilię w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie”. Instruktorzy oraz trójkach wytypowanych harcerzy spędziła wspaniałe chwile, w gronie naszych przyjaciół. I mimo, iż scenariusz wszystkich spotkań jest podobny, każde z nich przeżywa się oddzielnie i w swoisty sposób. Dziękujemy za zaproszenie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315232

Ogląda nas

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY