BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

   „W Tobie jest światło”- tak brzmi tegoroczne przesłanie towarzyszące Betlejemskiemu Światłu Pokoju. Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest odpalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od płonącego tam na stałe ognia. To symbol nadziei, pokoju i miłości.

  Pokój potrzebny jest nam wszystkim - w rodzinie, w pracy, w szkole. Chcemy, aby Światło Betlejemskie trafiło do każdego domu w Polsce i dlatego w okresie przedświątecznym staramy się dostarczyć do jak największej liczby osób.
  Akcję przekazywania BŚP rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w spotkaniu na granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy Białostockiej. Miało ono miejsce 19 grudnia. Tradycyjnie już odbyło się tam przekazanie Betlejemskiego Ognia polskim harcerzom z Białorusi. W spotkaniu wzięli udział: Konsul RP w Grodnie, przedstawiciele Chorągwi Białostockiej na czele z hm. Andrzejem Bajkowskim, funkcjonariusze SG z Kuźnicy oraz harcerze z Grodna i z Polski. Nasza drużyna reprezentowana była przez instruktorów wraz z liczną grupą harcerzy.

 Nie zapomnieliśmy również o naszych nauczycielach, emerytach i pracownikach szkoły, których odwiedziliśmy ze Światełkiem w czasie wigilijnego spotkania 20.12.

W piątkowe przed południe udaliśmy się na spacer po naszym miasteczku, by zanieść Betlejemskie Światło do różnych instytucji. Wszędzie byliśmy przyjmowani bardzo ciepło i serdecznie. Tego dnia poczuliśmy, że mamy w Lipsku wielu przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie.

  Niedziela 24.12 była dniem, w którym odwiedziliśmy kościoły w Lipsku i w Rygałówce, by tam podzielić się Betlejemskim Światłem z wiernymi naszych parafii. Przekazaliśmy im Światło, a także zapoznaliśmy ich z tegorocznym przesłaniem.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313942

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK