Samorząd Uczniowski

18 stycznia Dzień Kubusia Puchatka

   Po raz drugi obchodziliśmy urodziny sympatycznego bohatera lektury – Kubusia Puchatka  . Obchody przygotował Samorząd Uczniowski SP oraz biblioteka szkolna. Na 1 godzinie lekcyjnej- niezależnie od przedmiotu i grupy wiekowej- nauczyciel prowadzący zajęcia poinformował uczniów o urodzinach Kubusia Puchatka. Mieli oni również możliwość obejrzenia prezentacji na temat lektury oraz wysłuchania jej fragmentu.

  Uczniowie posiadający maskotki związane z treścią „Kubusia Puchatka” nie byli w tym dniu pytani. Chętni rozwiązywali zagadki umieszczone na gazetce SU, a rozwiązania dostarczali do biblioteki szkolnej.

  Uczniowie klas I-III uzupełniali życzenia z okazji urodzin Kubusia Puchatka- zostały one wyeksponowane na korytarzu. Zaproszono ich także do kolorowania postaci z lektury. Malowanki znajdowały się w bibliotece szkolnej.

  Uczniów klas IV-VII zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Pracę na temat   „O czym dzisiaj Krzyś opowiedziałby Kubusiowi Puchatkowi?” należy przekazać opiekunowi SU do 9.02.18r. Forma pracy dowolna, powinna ona zawierać imię, nazwisko autora oraz klasę. Może być rękopisem, można też zapisać ją na komputerze. Przewidziane nagrody.

Zostały także przygotowane gazetki i cytaty z sentencjami z lektury. Zachęcamy do czytania!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396461

Ogląda nas

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.