Harcerze na baśniowym szlaku

   Przez cztery dni myśli i czyny naszych harcerzy skupione były na znanych lub mniej znanych baśniach i bajkach. Taką tematykę wybrali instruktorzy oraz kadra programowa na odbywający się w dniach 28-31.01.2018 r. biwak zimowy naszej drużyny harcerskiej. W biwaku w sumie wzięło udział 39 harcerzy i harcerek. Podzieleni na pięć zastępów, którymi dowodzili: dh. Iza, dh. Ula, dh. Daniel, dh. Paweł oraz dh. Hubert, walczyli o miano najlepszego zastępu.

Rywalizacja prowadzona była podczas wspaniałych pełnych emocji, radości zajęć prowadzonych przez dh. Monikę, Karolinę, Paulinę, Asię, Dominikę oraz Emilię. Nad całością czuwał jak zwykle „zły oboźny”, w którego wcielił się tym razem dh. Kacper, a wszelkich spraw organizacyjnych (papierkowych i finansowych) doglądali instruktorzy hm. Ela, hm. Bożena oraz hm. Leszek.   

  Prowadzący zajęcia przygotowali wiele atrakcji. Były zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, gra szkolna oraz gra miejska. Instruktorzy zaś przeprowadzili świeczkowisko. Nie mogło zabraknąć otrzęsin dla tych, którzy pierwszy raz uczestniczyli w zimowisku. Standardowym również punktem  takich spotkań było przyrzeczenie harcerskie, które złożyły dh. Aleksandra oraz dh. Gabriela.

  Wtorek 30.01 był dniem wyjazdowym. Dzięki uprzejmości kpt. Zofii Zielepucha mogliśmy zwiedzić placówkę Straży Granicznej w Augustowie. Każdy mógł sprawdzić swoje odciski palców, spróbować swoich sił na strzelaniu z broni laserowej czy zwiedzić cele zatrzymań. DZIĘKUJEMY BARDZO. W tym również dniu zahaczyliśmy o Beatę z Albatrosa wstępując tam na obiad. Po dawce wiedzy i umiejętności przyszedł również czas na pełny relaks. Siłę rąk oraz celne oko sprawdziliśmy na kręgielni.  Była świetna zabawa.

  Cały biwak upłynął bardzo szybko. Zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy w środę do naszych domów aby odespać to co zostało za nami.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji ZSS w Lipsku za udostępnienie szkoły do realizacji naszego biwaku. Dziękujemy również państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Chodukiewicz za przygotowanie pysznego obiadu, który ze smakiem zjedliśmy w poniedziałek. DZIĘKUJEMY BARDZO.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315885

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.