Hej kolęda, kolęda…

    W środę, 17 stycznia, już po raz drugi liczna grupa naszych harcerek wraz z instruktorami udała się do Różanegostoku, aby tym razem wziąć udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Miejscem tego wydarzenia był Salezjański Ośrodek Wychowawczy. Na scenie zaprezentowali się podopieczni ośrodka, wychowawcy i księża. Byli również goście z LO w Dąbrowie Białostockiej oraz wychowankowie podobnego ośrodka w Augustowie.

  Przez ponad godzinę w sali widowiskowej rozbrzmiewały dźwięki kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. W naszym wykonaniu publiczność wysłuchała dwóch kolęd: „Gore gwiazda Jezusowi” i „Mario, czy Ty wiesz”.  Podczas całego koncertu panowała ciepła, przyjazna atmosfera. Była okazja do wspólnego śpiewania i integracji. Wszyscy artyści otrzymali upominki w postaci słodkości przygotowanych przez mieszkańców ośrodka. Spotkanie zakończyło wystąpienie księży prowadzących ośrodek, którzy przypomnieli niektóre wypowiedzi  św. Jana Bosko, a także podkreślili, że zgodnie ze słowami św. Augustyna „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

  Dziękujemy bardzo księżom i wychowawcom za zaproszenie i ciepłe przyjęcie i obiecujemy, że postaramy się jeszcze kiedyś ich odwiedzić…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315998

Ogląda nas

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.