Leśne ślady na drodze do niepodległości

  Z okazji 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, uczniowie  naszej szkoły odwiedzili miejsce symbolicznego grobu powstańców na Kozim Rynku. Wyjazd ten odbył się 30.01.2018 r. Razem z opiekunami p. K. Żabicką i p. T. Rutkowską młodzież z II i III klasy Gimnazjum im. Stefana Batorego miała okazję poznać bliżej lokalną historię, a wszystko to z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii, grupy rekonstrukcyjnej z Suwałk oraz wielu innych pasjonatów historii.

Nasi uczniowie mogli nauczyć się fechtunku szablą i lancą, zobaczyć wystawę broni oraz dowiedzieć się  więcej  na temat koni. Choć mróz dawał się we znaki, na twarzach uczniów malowała się radość i duma z przodków – patriotów. Na koniec nasza szkoła dostąpiła zaszczytu jakim było otrzymanie proporca. ’’To była bardzo pouczająca wycieczka i prawdziwa lekcja patriotyzmu – wspominają uczniowie -  dała nam ona dużo do myślenia. Postaramy się lepiej spełniać nasze obowiązki jako młodych, odpowiedzialnych Polaków.’’

Kolejny wyjazd już wkrótce.

Uczestnicy wycieczki

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435775

Ogląda nas

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z gimnazjum Leśne ślady na drodze do niepodległości