Przedstawienie historyczne: „Husaria- chluba oręża polskiego"

  W czwartek 16 maja 2013 r. zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia zabawnego widowiska o treści historycznej. Grupa aktorów w strojach z różnych czasów prezentowała m.in. dawny taniec dworski oraz części garderoby i uzbrojenie dawnego wojska. Można było obejrzeć, a nawet poćwiczyć władanie kopią, mieczem i szablą. Ochotników nie brakowało. Młodzież poznała też wygląd i sposób walki husarii polskiej. Sposób prezentacji oraz dowcipne teksty prowadzących bardzo przypadły młodzieży do gustu. Widowisko nie tylko bawiło, ale też pozwoliło nam poznać zwyczaje i styl życia szlachty polskiej w dawnych wiekach.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364337

Ogląda nas

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ZSS Przedstawienie historyczne: „Husaria- chluba oręża polskiego"