Dzień Mózgu w ACE 2018

  W dniu 16 marca 2018 uczniowie klas III Gimnazjum w Lipsku wzięli udział w obchodach Dnia Mózgu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Rywalizowaliśmy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Augustowie oraz z Gimnazjum w Rajgrodzie.

W programie wydarzenia znalazły się zróżnicowane konkurencje, które miały na celu pobudzenie szarych komórek oraz turniej sportowy. Każda atrakcja była okazją do sprawdzenia swojej spostrzegawczości i wiedzy oraz do poznania różnych ciekawostek, np. o funkcjonowaniu układu nerwowego. Na uczniów z gimnazjów czekał tradycyjnie organizowany w ACE test wiedzy „Zawodowy Omnibus”. W tym roku po raz pierwszy przygotowano również konkurencje praktyczne:

  • GRAJ W ZIELONE – konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik architektury krajobrazu;
  • BUDUJ Z GŁOWĄ - konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik budownictwa;
  • ESCAPE ROOM- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik handlowiec;
  • PIEKIELNY HOTEL - konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik hotelarstwa;
  • Z INFORMATYKĄ NA „TY”- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik informatyki;
  • PROGRAMUJĘ-PROJEKTUJĘ-RYSUJĘ- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik mechatronik.

W turnieju sportowym zajęliśmy II miejsce, a nasza uczennica Zuzanna Prolejko zdobyła II miejsce w teście wiedzy „Zawodowy Omnibus”. Zabawa była przednia! Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim , którzy dobrze bawili się.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435914

Ogląda nas

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.