Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

  Majowe święto w setną rocznicę odzyskania niepodległości to czas szczególny, więc postanowiliśmy je uczcić w oryginalny sposób. Pomysł udekorowania kopca pojawił się nagle,  natomiast koncepcja graficzna wymagała szerszych konsultacji. Kiedy już wiedzieliśmy, czego chcemy, przystąpiliśmy do zgromadzenia odpowiednich materiałów. Z pomocą przyszli nam rodzice, darowując na nasz projekt rolniczą folię do balotów, z której wykonaliśmy obrys orła.

Do wykonania flagi wykorzystaliśmy kwiaty wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a pomalowane przez chłopaków z samorządu uczniowskiego. Druciane kołki do przypięcia wykonali pracownicy szkoły pod nadzorem kierownika. Największą trudność sprawiło nam zamontowanie poszczególnych elementów, zwłaszcza kształt orła. Na wysokości zadania stanęli Mateusz, Kacper, Hubert, Paweł  i Rafał (SU), którzy z poświęceniem zainstalowali orła na kopcu. Następnie wszyscy uczniowie szkół przypinali wcześniej wykonane kwiaty.
  Przedszkolaki wspólnie ze swoimi wychowawczyniami również włączyły się do obchodów Dnia Flagi i Święta 3 Maja. Dzieci powycinały kwiatki i wykonały biało-czerwone chorągiewki, którymi pięknie udekorowały cały budynek przedszkola.
Efekt pracy wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników spełnił nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że tym miłym akcentem przyczyniliśmy się do rozbudzania uczuć patriotycznych także w środowisku lokalnym.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435565

Ogląda nas

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ZSS Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych