Wycieczka Szlak Piastowski

   14 maja o 2:00 wyjechaliśmy z Lipska do Gniezna. Tam zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską (miejsce koronacji pięciu pierwszych polskich królów) ze wspaniałymi Drzwiami Gnieźnieńskimi i grobem św. Wojciecha. Następnie pojechaliśmy do Biskupina, prastarej osady Słowian, potem był Toruń i wieczorny seans w planetarium. Nocleg mieliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Roma” w Chomiąży Szlacheckiej, malowniczo położonym w lesie nad jeziorem.

  15 maja spotkaliśmy się z zabytkami miasta Mikołaja Kopernika, a zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – symbolem polskiego podróżnictwa XX wieku, dla wielu z nas wciąż pozostają znani z programu „Pieprz i wanilia” Elżbieta Dzikowska i Tony Halik.
  Z wielkim żalem żegnaliśmy Toruń! Wieczorem wróciliśmy do Lipska.
  Wspaniałą wycieczkę jako nagrodę uczniom, którzy wyróżnili się w nauce, chórze, sporcie, harcerstwie, wolontariacie, ufundował burmistrz Lipska. Wielkie podziękowanie!

 

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396474

Ogląda nas

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.