ADA MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA

Wiele lat przyszło nam czekać aby nasz uczeń, nasz zawodnik stanął na najwyższym stopniu podium. Ale warto było. Dokonała tego po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum Adriana Borodziuk, która w sobotę 26.05.2018 roku na stadionie w Białymstoku zajęła I MIEJSCE na Gimnazjadzie w lekkiej atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w chodzie sportowym na 3 km, zdobywając tytuł MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.

W tym roku wyjątkowo konkurencja była bardzo licznie obsadzona. Już na Finale Grupy Północnej startowało 7 zawodniczek, a w Finale Wojewódzkim 15. Swoje rywalki Ada wyprzedziła o 150 metrów, a trzy ostatnie zostały zdublowane. Na uwagę zasługuje również fakt, iż bardzo wysoko przez sędziów oceniona została technika chodu naszej zawodniczki (zgodnie z przepisami 4 sędziów obserwuje technikę chodu i w przypadku łamania zasad udzielają zawodnikom ostrzeżenia- 3 żółte kartki oznaczają dyskwalifikację). Z wielką satysfakcją mogłem dekorować Adę stojącą na najwyższym stopniu podium.

Adriana swoją przygodę z chodem rozpoczęła dwa lata temu. Wymagało to od Niej wielu wyrzeczeń, samozaparcia. Gdy jej koleżanki grały w piłkę Ona biegała lub pokonywała kolejne metry, kilometry specyficznymi ruchami rąk, nóg i bioder. Nie przeszkadzał Jej ból w łydkach, kolanach czy stopach. Z wielkim mozołem trenowała. W zeszłym roku wystarczyło to na zajęcie II miejsca w województwie. Od początku tego roku wróciliśmy do treningów. Było różnie. Były chwile zwątpienia, rezygnacji, zastanawiania się „po co ja to robię”. Ale szybko wracała na bieżnię ze zdwojoną werwą. Dziś możemy powiedzieć – warto było. Ada niech będzie przykładem dla Jej następców, iż tylko ciężką, mozolną pracą, nie zważając na to co inni powiedzą, dążyć należy do celu. GRATULUJĘ CI BARDZO SERDECZNIE wielkiego sukcesu- trener Leszek Zaniewski.