Z wizytą w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku

  W dn. 05.06.2018 r. uczniowie klasy 6, 5 b oraz 4 b wybrali się do teatru w Białymstoku na  spektakl pt. W pustyni i w puszczy. Dla niektórych uczniów było to wielkie przeżycie, ponieważ znaleźli się w teatrze po raz pierwszy w życiu. W eleganckich strojach i z wielką ciekawością obserwowaliśmy występy prawdziwych aktorów.

W spektaklu zaprezentowano różne sposoby oddziaływania na widzów: urozmaiconą scenografię i różnorodne kostiumy, efekty muzyczne i komputerowe, zdjęcia filmowe i teatr cieni. Można też było odnaleźć aluzje i nawiązania do takich dzieł literackich i filmowych, jak: Gwiezdne wojny, Dziady, Pan Tadeusz i in. Aktorzy starali się nawiązać bezpośredni kontakt publicznością, co widzom bardzo się podobało. Jednym słowem – wrażeń było co niemiara. Już planujemy następne wyjazdy do teatru lub opery w przyszłym roku szkolnym.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396554

Ogląda nas

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej Z wizytą w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku