DZIAŁANIA HARCERZY PODCZAS WAKACJI

  Harcerze z naszej drużyny spędzili część wakacji bardzo pracowicie. 23 czerwca na bazie harcerskiej w Suchej Rzeczce, wspólnota Hufca ZHP Augustów zorganizowała zlot z okazji stulecia powstania harcerstwa na terenie Augustowa. Przedstawiciele naszej drużyny byli również tam obecni jako zaproszeni goście.

Podczas wieczornego świeczkowska cztery nasze harcerki dh. Ola, Oliwia, Aniela i dh. Ola złożyły swoje przyrzeczenie harcerskie. Gratulujemy!    14 lipca 2018r. po raz trzeci wzięliśmy udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Zobaczyliśmy Cerkiew św. Borysa i Gleba, barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego oraz wzięliśmy udział w rejsie statkiem po Niemnie. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z liczną grupą mieszkańców Lipska wystawiliśmy wartę uczestnicząc w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieliśmy okazję uczcić 75. rocznicę mordu mieszkańców Lipska na fortach w Naumowiczach, a przede wszystkim uczcić śmierć bł. Marianny Biernackiej. W tym wyjątkowym miejscu była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

  Natomiast 5 sierpnia 2018r. garstka naszych harcerek prowadziła zabawy z chustą animacyjną podczas pikniku rodzinnego na placu pod kościołem w Rygałówce. Pod kierunkiem dh. Izy młodsze druhenki dzielnie wywiązały się z powierzonego im zadania. Najmłodsi mieli uśmiech na twarzach i o to właśnie chodziło. Dziękujemy za poświęcony swój czas.

  Również 15 sierpnia 2018r garstka harcerzy uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej bohaterską postawę pchor. Stanisława Żłobikowskiego i otwarciu LOLA- Lipskiego Ośrodka Lokalnej Aktywności. Nasza drużynowa druhna Ela w naszym imieniu wraz z władzami i innymi przedstawicielami organizacji działających w tym budynku przecięła wstęgę.

  26 sierpnia 2018r jak co roku w Jasionowie mieszkańcy gminy Lipsk uczcili pamięci ofiar tragedii z 1943 roku. To już 75 rocznica pacyfikacji wsi. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć naszych harcerzy. Wzięliśmy udział w oprawie mszy św, a także wraz z żołnierzami i funkcjonariuszami SG wystawiliśmy wartę honorową przy pomniku.Pomimo tego, że od tamtych czasów minęło wiele lat, nie możemy pozwolić, aby pamięć o tragicznie zmarłych mieszkańcach Jasionowa umarła razem z nimi.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395237

Ogląda nas

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.