Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

  Na szkolną wycieczkę: Wieliczka – Kraków – Zakopane – Oświęcim pojechało 47 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Wyjazd, zorganizowany przez biuro turystyczne" Wehikuł Podróży" w Augustowie odbył się w terminie 04-07 czerwca 2013r. Wycieczka okazała się bardzo udana pod każdym względem, a program był następujący.

I dzień 04.06.2013 - Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce z przewodnikiem. Zwiedzanie Krakowa: średniowiecznych murów miejskich, Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Następnie Rynek Główny - wizyta w Kościele Mariackim, Sukiennicach, w kościółku św. Wojciecha, przy pomniku Adama Mickiewicza i Wieży Ratuszowej. Kolejnym punktem było Wzgórze Wawelskie, a tam Katedra Królewska i arkadowy dziedziniec Zamku Królewskiego.

II dzień 05.06. 2013 - Zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem, górskiej stolicy Polski. Wjazd koleją linowo- terenową na Gubałówkę, skąd rozpościera się wspaniały widok na Tatry. Zwiedzanie miasta: Stary Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kościół na Krzeptówkach, wzniesiony jako wotum wdzięczności Matce Bożej za uratowanie życia Papieża Jana Pawła II. Kolejnym punktem programu było Muzeum Tatrzańskie, a dalej spacer połączony ze zwiedzaniem Krupówek, najbardziej znanego deptaka Polski. Następnie Wielka Krokiew – skocznia, na której odbywa się jeden z konkursów Mistrzostw Świata w skokach narciarskich.

III dzień 06.06. 2013 - Wyprawa z przewodnikiem w Tatry . Przejście Doliną Kościeliską do schroniska, trasa ok 6 km. Następnie zejście tą samą trasą, podziwianie górskich krajobrazów, dotykanie skał, wsłuchiwanie się w szum górskich potoków. Ponowny wjazd wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę.

IV dzień 07.06. 2013 - Przejazd do Oświęcimia. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie byłego obozu zagłady. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395128

Ogląda nas

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ZSS Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku