Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

  18 października 2018 r.  obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły Podstawowej. „Nie zapomnij, że jesteś Polakiem” - ta myśl towarzyszyła nam tego dnia szczególnie. Na apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli życiorys naszej Patronki Anastazji Milewskiej. W drugiej części naszego spotkania odbył się koncert Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”, działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury.

  „Bystry” szkoli się pod okiem choreografa i opiekuna zespołu - Haliny Poźniakowskiej oraz nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej w Augustowie - Emila Kulbackiego, który wykonuje aranżację instrumentalno-wokalną pieśni i tańców.
 Celem działalności grupy jest podtrzymywanie zanikającego folkloru i tradycji ludowych różnych regionów Polski. Dzięki wytężonej pracy Zespół wiernie odtwarza autentyczne tańce narodowe i ludowe, przyśpiewki i muzykę ludową, a także stroje, instrumenty, gwary oraz brzmienie kapeli z poszczególnych regionów naszego kraju.      

  Uczniowie podczas koncertu mogli podziwiać barwne stroje, piękne tańce i przede wszystkim młodych ludzi, którzy kultywują tradycje, obrzędy i pieśni naszego regionu.

SU

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395945

Ogląda nas

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.