Lekcja zdrowego żywienia

  Dnia 24 października 2018 r. odbyły się dla klas pierwszych zajęcia dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Organizatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku.

  Celem zajęć była promocja wśród dzieci zasad zdrowego świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków. Pokazanie różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym.

  Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, a także  produktami, które należy wybierać, żeby były zdrowe i smaczne. W części praktycznej dzieci samodzielnie komponowały zdrowe przekąski i potem je spożywały.

Beata Krzywicka

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396030

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.