GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Cztery dni w naszej drużynie trwały obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięliśmy udział w wielu cennych inicjatywach organizowanych na terenie naszej gminy.

Już w czwartek delegacja harcerzy z klas VIII i gimnazjalnych uczestniczyła w posadzeniu dębu oraz lip przy LOLA. Naszą drużynę przy sadzeniu dębu reprezentowała dh. Kinga.

  W piątek do szkoły przyszliśmy w pełnym umundurowaniu. Na pierwszej lekcji przeprowadziliśmy quiz wiedzy historycznej skierowany do najstarszych klas. Wzięliśmy udział w uroczystej akademii, przemarszu do kościoła  oraz we mszy św. Od godziny 17.00 w naszej harcówce było bardzo uroczyście. Dominowały kolory bieli i czerwieni. W czasie zbiórki harcerze przypomnieli najważniejsze wydarzenia z naszej historii oraz dziejów harcerstwa. Zakończeniem tego niezwykłego dnia był nasz udział w drodze krzyżowej ulicami Lipska ku czci poległych w obronie ojczyzny.

Sobota wcale nie była dniem odpoczynku. Odpowiedzieliśmy TAK na propozycję Stowarzyszeniu Grupa Wschód z Białegostoku i wzięliśmy udział w akcji Światło Pamięci Niezwyciężonym. Harcerze podzieleni zostali  na dwa patrole. Jeden spotkał się przy Kopcu Wolności drugi zaś na cmentarzu parafialnym w Rygałówce przy grobie kpr. Janka Bilińskiego. Punktualnie o godzinie 20.00 zapłonęły biało-czerwone znicze, odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański oraz odśpiewaliśmy patriotyczną pieśń „Ojczyzno Ma”.

Kulminacyjnym punktem obchodów był nasz udział w niedzielnych uroczystościach. Wzięliśmy udział we mszy św., przemarszu pod pomnik Zginęli za Polskę oraz Kopiec Wolności, wystawiliśmy honorowe warty oraz poczet flagowy.

BZ

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395995

Ogląda nas

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI