ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  09.11.2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno – muzycznym ,,Pisk białego orła” wzięły udział klasy: VII, VIII a, VIII b i Ola Rokita z kl. V  b Szkoły Podstawowej w Lipsku oraz Klara Hejko  z kl. III A gimnazjum. Młodzi aktorzy wcielili się w role członków trzypokoleniowej wiejskiej rodziny mocno naznaczonej patriotyzmem, która podczas I wojny światowej przeżywa traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Fabuła jest mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle.

   Część muzyczną opracowała p. Wioletta Rokita. Nad całością (reżyseria, scenografia, kostiumy) czuwała p. Krystyna Bochenek. p. Małgorzata Danilczyk, p. Piotr Łazuk. Dekorację 100-lecia… przygotowała p. Krystyna Żabicka, nagłośnieniem zajął się p. Rafał Magiera.

  Potem wystąpiła ,,Mała Pasja”(kółko taneczne prowadzone przez panie Wiolettę Rokitę i Krystynę Bochenek) w tańcu „Barwy mojej Ojczyzny”.

Krystyna Bochenek

Statystyki

Odsłon artykułów:
2423298

Ogląda nas

Odwiedza nas 472 gości oraz 0 użytkowników.