Sprawozdanie z pracy biblioteki za I półrocze r. szk. 2018/19

  W I półroczu biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła szereg działań.   
Na korytarzu szkolnym wykonano gazetkę informującą o korzyściach płynących  z czytania książek oraz planowanych działaniach.

 1. Na przerwach uczniowie ze SK Caritas czytali swym młodszym kolegom książki.
 2. Przeprowadzono lekcje biblioteczne. W klasie II a i II b uczniowie zapoznali się z twórczością R. Witka. Poznali wybrane wiersze autora oraz treść książki: ,,Walizka pana Hanumana”. Do poznanych utworów wykonali prace plastyczne. Złożone w album rysunki wręczyli autorowi na spotkaniu autorskim w dn. 19 X 2018 r.
 3. Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Realizując konkursowe zadania dzieci przeczytały książkę ,,Gang Słodziaków”, zbierały naklejki za systematyczne czytanie książek w domu, wysłały na konkurs swoje prace plastyczne i komiksy.
 4. Uczniowie klas VII - VIII szk. podst. i III gimn. wzięli udział w konkursie ,,Barwy niepodległości” organizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury.
 5. W klasach IV - tych uczniowie poznali fragmenty książkiC. Harasimowicza ,,Mirabelka”. Po rozmowie na temat 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali na korytarzu szkolnym mirabelkowe ,,drzewo pamięci”. Zainspirowani lekturą książki odwiedzili dom, w którym żyła bł. Marianna Biernacka. Posłuchali opowieści ,,mirabelkowego pnia” z czasów błogosławionej, wysłuchali życiorysu lokalnej patriotki oraz delektowali się mirabelkowymi konfiturami.
 6. Uczniowie klasy V a wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Mirabelka Kiełkująca Historia” organizowanej przez Lustro Biblioteki w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (Akcję zgłoszono na mapę Niepodległości). Relacja z akcji „Mirabelka…” dostępna jest na stronie szkoły.W grupie Biedronek w przedszkolu zorganizowano akcję „Czytanie na dywanie”. Książki dla dzieci czytali zaproszeni goście, np. pani dyrektor, rodzice, dziadkowie.
 7. Biblioteka szkolna włączyła się do zorganizowania Dnia Papieskiego, Marszu Wszystkich Świętych, Orszaku Trzech Króli oraz Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności (współpraca z SK Caritas).
 8. Uczniowie z klasy V a systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną:
 • pomagali w okładaniu  książek;
 • układali książki na półkach;
 • segregowali  karty czytelników;
 • grali w gry planszowe;
 • pomagali w pracach bieżących, np. uzupełnianie gazetki, ubieranie choinki, itp.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2437003

Ogląda nas

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Biblioteka i czytelnia Sprawozdanie z pracy biblioteki za I półrocze r. szk. 2018/19