Dzień Samorządności

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. 21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny, a tym samym Dnia Samorządności w naszej szkole był Samorząd Uczniowski.
W tym roku obchodziliśmy go w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.

  Uczniowie klas I-III  mieli do wykonania zadanie pod hasłem „Drzwi do wiosny”. Polegało ono na ozdobieniu drzwi klas lekcyjnych od strony korytarza wykorzystując barwy i elementy wiosenne. Piękne, wiosenne drzwi każdej klasy można zobaczyć w fotogalerii.
Tego dnia, dla dzieci młodszych SU zorganizował też wyjście do kina na bajkę pt. „Jak wytresować smoka 3”.
Klasy starsze  wzięły udział w konkursie wokalnym pod nazwą „Rozśpiewana wiosna”.  Zadaniem każdej klasy było przygotowanie jednej piosenki o tematyce wędrownej, turystycznej, ekologicznej bądź o tematyce wiosennej. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach kl. IV-VI oraz klasy VII,VIII i III Gimnazjum.
  Komisja w składzie p. Teresa Sapieha, p. Renata Wnukowska i p. Zbigniew Krzywicki  po wysłuchaniu utworów przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas IV-VI
I miejsce:

  • klasa  V b
  • klasa IV c
  • klasa VI a

II miejsce:

  • klasa IV b
  • klasa VI b
  • III miejsce:klasa IV a
  • klasa V a

W kategorii klas VII - VIII SP oraz III Gimnazjum
I miejsce:

  • klasa VII

III miejsce:

  • klasa VIII a
  • klasa III a

W trakcie obrad komisji wystąpiła klasa VI b, która zaprezentowała krótkie przedstawienie profilaktyczne pt. „Dzień życzliwości w naszej szkole”. Do występu klasę przygotowała  pani Elżbieta Bienasz.
 W dalszej części dnia klasy IV –VII SP udały się do kina na film pt. „ O psie, który wrócił do domu”.
Dla klas  VIII SP i III Gimnazjum zorganizowano „Kolorowy spacer po moim mieście”. Uczniowie spacerowali ulicami naszego miasta, kto chciał mógł założyć coś kolorowego tj. apaszki, maski. Po spacerze czekała na uczniów nagroda – pizza w barze Alibi!
Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej atmosferze, sprawił ogromną frajdę uczniom. Samorząd Uczniowski  wykazał się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie.

Wioletta Rokita

Statystyki

Odsłon artykułów:
2424020

Ogląda nas

Odwiedza nas 430 gości oraz 0 użytkowników.