Wielkanocna tradycja – pisanie pisanek

  Od wielu już lat dzieci z grup najstarszych naszego przedszkola biorą udział w nauce pisania pisanek. Tak jak w zeszłym roku tak i w tym wychowawczyni grupy zaprosiła przedszkolaków z gr. Motylki oraz ich rodziców, którzy bardzo licznie przybyli 28 marca 2019r. na warsztaty pisankarskie.

Głównym celem zajęcia było własnoręcznie pisanie wydmuszek metodą batikową. Twórczyni ludowa p. Barbara Tarasewicz przybliżyła dzieciom i ich rodzicom tą metodę, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało się i nadal się ozdabia wydmuszki. W trakcie zajęć twórczyni opowiedziała również o różnych zwyczajach wielkanocnych, które panowały wcześniej, ale teraz już pomału niestety zanikły np. zabawa w wybitki. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki jak i rodzice mogli się wykazać swoją kreatywnością i fantazją ozdabiając wydmuszki woskiem. Dziękujemy bardzo pani Basi za tak wspaniałą lekcję historii naszego regionu.

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393744

Ogląda nas

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Wielkanocna tradycja – pisanie pisanek