SYPNĘŁO MEDALAMI

  W dniu 11.05.2019 roku na stadionie w Augustowie rozegrane zostały zawody powiatowe w lekkiej atletyce w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi zawodnicy osiągnęli wiele bardzo dobrych wyników. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Rakus (startujący w IMS), który zdobył trzy złote medale-w biegu na 100m, skoku w dal oraz w sztafecie 4x100m,  zaś zawodniczką Gabriela Parfieńczyk (startująca w ID), która zdobyła dwa srebrne medale w skoku w dal i sztafecie 4 x 60m.

Pozostałe wyniki:

Igrzyska dzieci:

 • II miejsce sztafeta 4 x 60 m -  Gabriela Parfieńczyk, Aniela Zielepucha, Julia Jamrozik, Oliwia Drapczuk
 • III miejsce w pchnięciu kulą - Emila Buraczyk
 • IV miejsce w biegu na 60 m - Gabriela Parfieńczyk
 • VI miejsce w biegu na 60 m - Aniela Zielepucha

Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

 • II miejsce w pchnięciu kulą - Patrycja Aleksiejczyk
 • IV miejsce w biegu na 300 m - Natalia Paszko
 • IV miejsce w biegu na 600 m - Mariola Krysiuk
 • I miejsce sztafeta 4x 100m - Filip Czokało, Michał Sawaniewski, Klaudiusz Parfieńczyk, Tomasz Rakus
 • III miejsce w pchnięciu kulą- Krzysztof Boguszewski
 • III miejsce w biegu na 300 m- Michał Sawaniewski
 • III miejsce w biegu na 600 m – Filip Czokało
 • IV miejsce w biegu na 2000 m- Jakub Jabłoński

  Wszyscy wymienieni zawodnicy uzyskali awans na zawody kolejnego szczebla, czyli ½ Finału Wojewódzkiego- Finał Grupy Północnej. Do zawodów tego szczebla zakwalifikowali się również zawodnicy, których konkurencje nie były rozgrywane w Augustowie(chód sportowy na 3km, rzut młotem, oszczepem oraz dyskiem). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Suwałkach.

Leszek Zaniewski

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396057

Ogląda nas

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.