Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

  W ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i uczniów z podregionu suwalskiego” w wymiarze 30 godzin, odbywały się w naszej szkole od stycznia do maja  zajęcia z programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I – III szkoły podstawowej.

Ostatnie zajęcia dla uczniów odbyły się w formie wycieczki wyjazdowej do Centrum Kreatywności w Białymstoku ,,Bricks4Kidz”. Jedna grupa pojechała dnia 17 maja 2019 r., druga natomiast 4 czerwca. Warsztaty opierały się na zestawach klocków  wraz z oprogramowaniem Lego® MINDSTORMS. Dzieci  budowały bardziej modele i programowały je tak, aby stworzone przez siebie “maszyny” wykonywały ich polecenia. 
  Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421649

Ogląda nas

Odwiedza nas 424 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III