NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ

  W tym roku w dniach 1-2 czerwca nasza drużyna w liczbie 16 harcerzy wyjechała do Kamiennej Nowej do bazy harcerskiej „Kamionek” na coroczny Zlot Hufca ZHP Sokółka. Wszyscy harcerze zebrali się tam, by wziąć udział w warsztatach metodycznych oraz grach, a wieczorem wspólnie zasiąść do obrzędowego ogniska.

Tematem pierwszego dnia zlotu były Antyczne igrzyska, natomiast w drugim dniu harcerze zamieniali się w aktorów i występowali z wcześniej przygotowanymi przedstawieniami w Antycznym teatrze. Kulminacyjnym punktem zlotu było obrzędowe ognisko, któremu towarzyszyła gawęda oraz liczne piosenki. W sobotni wieczór z harcerzami zasiadł do niego również hm. Krzysztof Jakubowski, komendant ZHP Chorągwi Białostockiej. Towarzyszyła mu cała Komenda zlotu na czele z komendantką Hufca Sokółka phm. Edytą Wilkiel oraz instruktorzy z Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Sokółki, Nowego Dworu oraz Lipska. W niedzielny poranek harcerze mogli oddać się refleksji podczas polowej mszy świętej oraz spędzić ostatnie chwile na zabawie i zacieśnianiu nowych znajomości.

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435706

Ogląda nas

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ