Kolejny sukces naszego chóru

  Arystoteles twierdził, że muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów. Po dwudniowych występach chórów w Bydgoszczy można powiedzieć więcej. Muzyka nie tylko uszlachetnia, ale także kształtuje wrażliwość i daje siłę i radość.

  Tegoroczny XXXIII Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella był ogromnym sukcesem dyrygentów, chórzystów i organizatorów. Tym bardziej to cieszy, że także nasi chórzyści z Tremolo prowadzonego przez panią Urszulę Bobrowską kolejny już raz znaleźli się wśród najlepszych i wspólnie kreowali niezapomniane widowisko.

  Oczywiście celem spotkania była rywalizacja i wyłonienie zwycięzców. Nasi tym razem zdobyli Brązowy Kamerton, choć niewiele zabrakło do srebrnego. Chórzyści mimo młodego wieku zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a przy okazji zobaczyli jak śpiewają starsi koledzy z większych miast.

Wspólna rywalizacją i występy to także okazja do podpatrzenia warsztatu i wymiany doświadczeń. W Pałacu Młodzieży organizatorzy zaproponowali ciekawe zajęcia warsztatowe dla chórzystów oraz spotkania z profesjonalistami dla dyrygentów.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczył koncert galowy w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu. Przygotowany w rekordowo krótkim czasie występ był połączeniem różnych dziedzin sztuki - muzyki, poezji i tańca. W nowoczesny i atrakcyjny sposób scalono wątki ludowe, patriotyczne i religijne. Tematy muzyczne przeplatały się z prezentacją postaci wybitnego kompozytora Witolda Lutosławskiego. Patos Gaude Mater Polonia mieszał się z humorem Koziołka Matołka. Dzięki sile wokalnej tysiąca gardeł i przepięknej melodii Hymnu Trzeciego Tysiąclecia wydawało się, że każdy czuje w sobie energię i czerpie ogromną radość z wspólnego śpiewu. Podczas wspaniałej gali nasz chór wykonał brawurowo dwa utwory wpisując się w stworzenie niezapomnianej atmosfery Filharmonii Pomorskiej. Dla nas wszystkich było to niesamowite przeżycie artystyczne, które na długo zapamiętamy, a usłyszane melodie będziemy sobie nucić.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396006

Ogląda nas

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.